Bazény do zeme – to pravé osvieženie počas horúcich letných dní

Leto je v plnom prúde. A tento rok aj mimoriadne horúce. A samozrejme patrí aj voda a kúpanie. Nie každý si povie, že ide ďaleko do zahraničia, či bude chodiť na preplnené kúpaliská plné hluku. Radšej si dobrovoľne zvolí investíciu do dlhodobej veci ako je bazén. Bazény sú rôzne. Jednoduché, povrchové alebo bazeny do zeme. Ak máte v okolí rodinného domu dostatok miesta, prípadne neviete čo dať ako prirodzené pokračovanie terasy, sú tu práve pre vás bazény do zeme. Bazény do zeme sa vyrábajú z rôznych materiálov. Vhodné a zdravotne neškodné materiály na ich výrobu zaručujú bazénom krásny vzhľad podľa výberu zákazníka.

Umiestnenie bazéna do zeme

Bazeny do zeme v rôznych tvaroch
Veľkosť bazénov do zeme

Pred tým ako začnete uvažovať o vzhľade, farbe, doplnkoch treba vybrať to správne miesto. Bazény do zeme umiestňujeme na miesto, kde je celý deň dostatok slnka, kde nie sú stromy, z ktorých padajú listy alebo plody aby zbytočne neznečisťovali vodu. Najlepšie umiestnenie je v nadväznosti na terasu. V prvom rade môžete z domu prejsť bosí a neznečistíte si vodu a v druhom rade vám počas chladnejších dní nebude presun domov dlho trvať, takže vám nebude chladno. Taktiež treba myslieť na umiestnenie technológie na úpravu vody, na strojovňu filtrácie. Jej optimálne umiestnenie je kľúčové pre ďalší komfort obsluhy ako aj pre údržbu a celkovú životnosť technologického vybavenia. Preto umiestnenie technológií do stiesnených šácht umiestnených v zemi možno považovať za nevhodné.   

Výstavba bazéna do zeme

V rámci montáže bazéna, možno bazény rozdeliť na dva základné druhy. Na bazény, ktoré sú zákazníkovi dovezené v kuse, teda monolity a bazény, ktoré sa na mieste montujú. Po skonštruovaní bazénu je veľmi dôležité oddrenážovanie okolia. Bazén po výstavbe nemožno obsypať priamo pôvodným výkopom. Oddrenážovanie sa volí podľa druhu postaveného bazéna. Po napustení a napojení sa vykonáva tlaková skúška. Úprava okolia záleží od vkusu zákazníka. Možností je nespočetne veľa. K dispozícii sú rôzne druhy povrchov ale podmienka v tomto prípade je, aby nebol šmykľavý. Môžete zvoliť betónovú dlažbu, koberec z umelej trávy, skalky, drevo alebo ak je vytvorený v nadväznosti na terasu, tak dlažbu. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií, kliknite na: https://www.najbazen.sk/