Kvalitné montérky – dajte si záležať na ich výbere

V pracovnom oblečení trávia mnohí z nás celú pracovnú dobu. Vykonávajú v ňom rôzne druhy pohybov, niektoré veľmi namáhavé, niektoré menej. Pravdou však zostáva, že pracovné oblečenie sa opotrebuje oveľa rýchlejšie ako to, ktoré nosíme vo svojom voľnom čase. Preto by sme mali pri jeho výbere dbať hlavne na kvalitu. Základným kusom pracovného oblečenia sú monterky. Aby ste si však vybrali tie správne, pred kúpou by ste si mali zodpovedať niekoľko dôležitých otázok. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ktoré to sú ako vybrať to najlepšie, čo trh ponúka. Prvou otázkou, na ktorú je potrebné poznať odpoveď, je charakter vašej práce.

Zamerajte sa na tieto kritériá

Monterky do práce
Kritéria výberu montérok

Pracujete v prostredí, kde sa rýchlo zašpiníte? Hrozí vám riziko poranenia? Pracujete vonku za každého počasia? Na základe zodpovedania týchto otázok zistíte, či potrebujete zateplené alebo vzdušné montérky, či potrebujeme montérky s nehorľavou ochranou a podobne. Predajne s pracovným oblečením toho totiž ponúkajú skutočne veľa a pokiaľ neviete, čo presne chcete, môže byť pre vás výber napokon náročný. Ďalším dôležitým kritériom je úložný priestor v rámci montérok. Niekto pri svojej práci potrebuje množstvo malých nástrojov a tak je fajn, keď majú montérky veľa vreciek. Niekomu, naopak, môžu tieto vrecká prekážať. Všetko záleží od charakteru vašej práce a od toho, čo vy sami preferujete. 

V pracovnom oblečení sa musíte cítiť pohodlne

Aj keď pracovné oblečenie môže evokovať dojem, že je nepohodlné, opak je pravdou. Montérky alebo akýkoľvek iný typ pracovného oblečenia vám musí sedieť ako uliaty. Pracovné nohavice by vás nemali nikde tlačiť ani omínať. Musíte sa v nich vedieť pohodlne zohnúť, kráčať, sedieť a podobne. Pri skúšaní montérok preto nezabudnite urobiť všetky pohyby, ktoré pri práci bežne robíte. Montérky by ste určite nemali mať obtiahnuté, pretože spravidla nie sú vyrobené z elastického materiálu, takže sa na tele neprispôsobia. Voľnejší strih nohavíc je na prácu ideálny a vy sa v ňom budete cítiť pohodlnejšie. Pracovné oblečenie dostanete kúpiť v kamenných predajniach špecializujúcich sa priamo na pracovné odevy alebo na internete. Hľadáte skutočne kvalitné montérky alebo iný druh pracovného oblečenia? V tom prípade neváhajte kliknúť na webovú stránku https://www.ardonsk.sk/.