Dizajn spálne ovplyvní váš spánok!

Spálňa pre mnohých je miestnosť v domácnosti, kde človek načerpáva energiu, oddychuje, spí,, a preto by mala byť zariadená tak, aby sme si naozaj mohli tam oddýchnuť. Spalna dizajn by mal spĺňať všetko, to čo máte radi, aby ste sa tam cítili naozaj príjemne. Je potrebné vybrať nábytok potrebnej veľkosti, príjemne, zväčša jemné farby, doprajte si luxusné obliečky, zvoľte príjemné osvetlenie, zakryte si okná. Skúste naozaj nechať svoju spálňu skutočným únikom. Spálňa dizajn by nemala mať tam žiadny mobilný telefón, počítač, televíziu ani cvičebný stroj. Vytvorte si vzácne miesto na odpočinok. Budete radi, keď budete mať izbu venovanú čítaniu, spaniu a romantike.

Voľte jemné farby

Spalna dizajn podľa predstáv
Návrhy na dizajn spálne

Ak vás čaká maľovanie spálne, tak zvoľte jemnú farbu. Namiesto výrazných primárnych farieb voľte upokojujúce odtiene a pokojnú paletu monochromatických tónov. Za pokojné a vyrovnané farby sú považované jemné odtiene modrej, levanduľovej alebo zelenej. Spálňa dizajn môže byť namaľovaná aj do vašich obľúbených farieb, ale pamätajte si, že by to nemali byť farby, ktoré vás podporovali k aktivite. Okrem štyroch stien je v spálni aj piata stena – strop. Keď ležíte v posteli, vidíte nevýrazný prázdny povrch?  Spálňa dizajn navrhuje pridať jemnú vzor na strop steny alebo natrieť o niečo svetlejšou verziou farby steny. Vizuálne znížite strop a dodáte priestoru pocit pohodlia a intimity. Ďalším riešením spálňa dizajn je aj šablónovanie alebo tapetovanie stropu.

Spálňa by mala byť jednoduchá

Spálňa dizajn by mala vyzerať útulne a jednoducho, sofistikovane a elegantne bez ohľadu na to, aký štýl zdobenia si vyberiete. Pre ľahký pohyb nechajte medzi posteľou a bočnými stenami alebo veľkými kusmi dostatočný priestor. Zariaďte si spálňa dizajn len tým, čo naozaj potrebujete. Posteľ nočný stolík, komoda sú nevyhnutnosti. Čokoľvek iné je neporiadok. Príslušenstvo by malo byť minimálne. Vyberte si krásne umelecké dielo, usporiadajte niekoľko rodinných fotografií, pridajte kvety, sviečky. Ak vás čaká nákup spálňového nábytku, začnite pôdorysom. Nábytok by mal zapadnúť do miestnosti. Do malej spálne nevoľte ťažký nábytok, veľkú posteľ. Ak máte veľkú izbu, príliš malý  nábytok a doplnky budú vo veľkej miestnosti vyzerať stratene. Čaká vás zariaďovanie spálne? Ak potrebujete poradiť, inšpirovať sa, navštívte webovú stránku https://www.interiersnov.sk/.