Kura pre vaše zdravšie ja

Z každého časopisu či televízie na vás vyskakuje reklama, že treba jesť zdravo a dodržiavať zdravý životný štýl. A áno, ono to je pravda, niet nad zdravé telo. Totižto zdravie je jedna z vecí, ktoré si nedokážete za peniaze kúpiť. Preto hľadať stále alternatívy k zdravším obedom je výborný nápad. Kura a kuracie mäso sa považujú za jeden z najzdravších typov  mäsa. Veď niet sa ani čo čudovať. Otázne tiež však je jeho príprava. Ako pripraviť kura a kuracie mäso tak, aby bolo chutné a zdravé zároveň? Nie je to však také ťažké ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Zdravé a chutné? Áno, to je kura

Kura s petržlenovou vňaťkou
Ku kuraťu nemusí byť vždy príloha

Ak chcete pre svoju rodinu, ale aj pre seba prichystať zdravé jedlo, určite siahnite po kuracine a zelenine. Tieto dve suroviny k sebe nielenže veľmi dobre pasujú, ale sú aj veľmi zdravé. Teda samozrejme, ak si z kury nevypražíte rezne na litri oleja. Vtedy trochu tu zdravosť v jedle zabijete. Ale pripraviť si kura len tak na masle, uvariť alebo na pare je naozaj dobrá voľba. Ak ste kreatívna kuchárka, viete si kura veľmi dobre dochutiť rôznymi bylinkami, koreninami a inými zdravými prísadami. Zeleninu k mäsu podávajte najlepšie čerstvú. Vtedy sa zachovajú všetky vitamíny a potrebné zložky pre telo. Ak nemáte doma zástancov čerstvej zeleniny, tak zeleniny pripravte na pare a dochuťte jednoduchým korením. Nezabúdajte, že jedlo a ani kura či kuracie mäso netreba presáľať. Totižto soľ vo všeobecnosti nie je príliš prospešná pre zdravie aj keď v malej miere nič nie je na škodu. Kura si môžete aj upiecť v rúre. Táto alternatíva už je menej zdravá, ale stále zdravšia ako vyprážať mäso na oleji.  Pri varení treba samozrejme dbať na to, aby jedlo bolo chutné a sýte, ale vždy niekde treba mať v pamäti, že treba , aby bolo aj zdravé.

Kura sa odporúča aj pri diétach a v tehotenstve

Existuje viacero špeciálnych stavov, kedy sa treba aj špeciálne stravovať. Napríklad rôzne diéty či už redukčné alebo zo zdravotných dôvodov alebo v tehotenstve, vtedy treba na zdravú stravu dbať dvojnásobne. Preto si pripravte chutnú a zdravú alternatívu kury a budete sami vidieť, že byť zdraví znamená cítiť sa naozaj dobre.

Viac tipov na prípravu nájdete na http://www.kurakralovske.sk