Pite očistenú vodu, eliminuje mikroplasty vo vašom tele

Počuli ste už o, momentálne veľmi diskutovanej téme, mikroplastoch? Mikroplasty sú veľmi drobné časti plastov, ktoré nie je možné vidieť voľným okom. Jednoducho ide o malé nanočastice, ktoré sa oddeľujú od väčších plastov. Takéto mikroplasty prijíma v potrave, či vo vode aj človek. O tom, že to nie je zdravé asi hovoriť nemusíme. Ak ste aj ešte nepočuli o mikroplastoch, určite ste však počuli o problémoch s plastami. Správy o tom, ako našu planétu pomaličky zahlcujú plasty, vás určite neobišli. S problematikou plastov je určite potrebné bojovať, rôzne inštitúcie a združenia vyzývajú ľudí aby plasty čo najviac eliminovali vo svojom používaní.

Dajte stopku baleným vodám

Mikroplasty majú negatívne vplyvy
Vplyv mikroplastov na prírodu

Ak chcete eliminovať plasty, dajte výraznú stopku baleným vodám, máme na mysli tie v plastových obaloch. Takýmto spôsobom z časti eliminujete aj príjem mikroplastov do svojho organizmu. Mikroplasty totižto vznikajú práve oddeľovaním nanočastíc z veľkých plastov, teda ak máte plastovú fľašu a v nej vodu, je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že v takejto vode sa mikroplasty nachádzajú. Mikroplasty sú naozaj veľmi malé častice, ktoré nie je možné vidieť voľne okom, čo znamená, že neviete vyhodnotiť, či tam sú, alebo nie sú. Mikroplasty sú zdraviu škodlivé, do akej miery je ešte ťažké zhodnotiť, pretože ide v podstate o novú štúdiu, ktorá ešte len mikroplasty podrobne skúma, no s istotou môžeme povedať, že žiadny plast v ľudskom organizme určite nie je zdraviu prospešný.

Pitná voda z kohútika môže tiež obsahovať mikroplasty

Ak ste si po prečítaní predchádzajúcej časti článku povedali, že vás sa problém netýka, pretože pijete len vodu z vodovodného kohútika, ktorú považujete za zdravú, môžete sa mýliť, pretože aj čistá pitná voda môže obsahovať mikroplasty. Ak si chcete byť istý, že v pitnej vode mikroplasty nemáte, používajte filtre, ktoré dokážu naviazať takéto mikroplasty na seba a neprepustiť ich do vašich nápojov. Ak máte záujem dozvedieť sa o mikroplastoch viac, odporúčame vám https://upcycle.sk/skryte-plasty-sa-nachadzaju-aj-tam-kde-by-ste-ich-necakali/. Téma mikroplasty je naozaj veľmi dôležitá, treba s nimi bojovať a eliminovať ich vznik, pretože sú zdraviu škodlivé, no zároveň škodia aj našej planéte. Začnite pokojne tým, že začnete eliminovať akékoľvek plasty, takto z časti budete eliminovať aj spomínané mikroplasty.