Predchádzajte tetanickému syndrómu

Žijeme v dobe, kedy sa jednoducho nevieme zastaviť, stále sa niekde naháňame, najčastejšie však za prácou a peniazmi, čo znamená, že žijeme v neustálom strese, pri ktorom nevieme jednoducho vypnúť hlavu a poriadne telo zregenerovať. Tetanický syndróm je syndróm, ktorý sa prejavuje aj v prípade, že je človek pod stresom, nevie si oddýchnuť a takzvane vyfúknuť od práce. Príznaky tetanického syndrómu sú rôzne a následky tohto syndrómu sú tiež rôzne a práve z tohto dôvodu nie je dobré ho podceňovať. Tetanický syndróm je ochorenie, ktoré môže byť trvalé, ale tetanický syndróm môže prísť aj z vypätia.

Čo to je tetanický syndróm?

Tetanický syndróm u mladých aj starých ľudí
Definícia tetanického syndrómu

Tetanický syndróm sa prejavuje zhoršeným dýchaním, teda rýchlym a hlbokým dýchaním, studenými rukami a nohami, kŕčmi v rukách, pocitom tŕpnutia rúk, nôh, mravčením okolo úst a jazyka, ale aj stavmi úzkosti. Tetanický syndróm sa vyskytuje najmä u mladých ľudí, ktorí si jeho príznaky zamieňajú so začínajúcim infarktom. Príznaky tetanického syndrómu vedia zájsť až do tetanického záchvatu, ktorý je pre človeka nebezpečný a každé príznaky tohto syndrómu je potrebné riešiť so špecialistom. Ak sa chcete o tomto syndróme dozvedieť viac, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://hippokrates.sk/.

Ako sa dá predchádzať tetanickému syndrómu?

Nie nadarmo píše zákonník práce o tom, že zamestnávateľ je povinný poskytnúť svojmu zamestnancovi dovolenku počas kalendárneho roka v trvaní dvoch týždňov po seba aspoň jeden krát. Práve dva týždne sú doba, pri ktorej si je ľudský organizmu od práce poriadne oddýchnuť. Zamýšľate sa, kedy naposledy ste mali dva týždne voľna? Ak si neviete spomenúť, mali by ste zamyslieť nad tým, či nie je čas spomaliť. Ako sme už spomínali tetanický syndróm sa objavuje v organizme, ktorý je vyčerpaný, v neustálom strese a podobne, ak sa mu chcete vyhnúť, je potrebné si vedieť oddýchnuť, teda riadne čerpať dovolenku, na ktorú máte nárok, po práci sa venovať činnostiam, ktoré vás napĺňajú a bavia, nájsť si čas na rodinu, priateľov, chodiť do prírody, nájsť si šport a podobne. Všetky tieto činnosti vám pomôžu nie len k tomu, aby ste tetanický syndróm nedostali, ale aj k tomu, aby ste si viac užívali každého jedného dňa.