Slovenské kúpele- miesto, kde sa si oddýchnete

Slovensko môže byť hrdé na to, že má mnoho kúpeľov, mnoho liečivých prameňov a miest, kde si človek môže oddýchnuť a uľaviť si od mnohých bolestí. Slovenské kúpele ponúkajú mnoho možností ako sa zrekreovať a zároveň ponúkajú mnoho možností ako si uľaviť od bolestí. Kúpele sú primárne určené najmä pre pacientov, ktorí trpia naozaj rôznorodými chorobami. Ponúkajú mnoho procedúr, ktoré v mnohých prípadoch výrazne zlepšujú stav pacientov. Ako sa teda do kúpeľov dostať aby ste zaplatili čo najmenej? Poďme sa spolu na to pozrieť ako sa tam dostať a ako si to čo najviac užiť.

Určenie diagnózy a následný pobyt

SLovenské kúpele pre deti aj dospelých ľudí
Procedúry na kožné problémy v slovenských kúpeľoch

Pre to, aby ste sa dostali do slovenských kúpeľov je potrebné, mať nejaký predpoklad. Čiže mať stanovenú diagnózu. Samozrejme je lepšie keď je človek zdravý a nemusí nikam chodiť. Ale ak sa už niečo deje, slovenské kúpele sú naozaj skvelé a vedia veľmi dobre pomôcť. Ako v akútnych prípadoch , tak aj v rôznych chronických štádiách chorôb. Tieto pobyty výrazne zlepšujú kvalitu života. Najviac pomoc slovenských kúpeľov asi pociťujú ľudia, ktorí trpia na problémy s pohybovým ústrojenstvom. Po takýchto rekreačných pobytoch s mnohými naordinovanými procedúrami pociťujú výrazne zlepšenie, cítia sa lepšie. A práve to je dôvod prečo slovenské kúpele stále fungujú a tešia sa svojej obľube. Samozrejme to nie sú len problémy s pohybovým ústrojenstvom. Kúpeľov je mnoho a zameriavajú sa na mnohé diagnózy. Od problémov s pohybom, s alergiami, onkologické problémy, gynekologické problémy a mnohé iné. Dokonca existujú samostatné detské kúpele, kde sa liečia mnohé problémy deti. Kúpele vám môžu byť odporúčané aj v prípade rekonvalescencie, po nehode alebo operácií. Slovenské kúpele vám v mnohých prípadoch prepláca poisťovňa. Čo sa týka ubytovania, stravy a procedúr, zvyčajne bývajú hradené poisťovňou, buď plne alebo čiastočne. To už sa posudzuje individuálne.

Aj rekreanti sa môžu dostať do kúpeľov

V prípade, že nie ste pacient, ale radi by ste využili niektoré zo služieb slovenských kúpeľov, je to možné. Avšak v tomto prípade si platíte všetko sami. Čiže vlastne je to pre vás akoby dovolenka. Máte zabezpečené aj ubytovanie aj stravu a dokonca si môžete objednať rôzne procedúry. Kúpeľní hostia a pacienti sú oddelení, tak ani jedni ani druhí sa nemusia báť , že sa budú navzájom rušiť.

Viac o slovenských kúpeľoch nájdete na http://nasavoda.sk