Štýlové členkové čižmy sú základom nastávajúcej sezóny

S odchodom teplých letných dní čoraz viac a viac vyťahujeme zo skríň svoje teplé jesenné kúsky, ktoré nás dokážu príjemne zahriať aj počas tých najchladnejších dní v roku. Prechodné obdobie má svoje čaro, nakoľko teploty ešte neklesajú pod nulu, slnečných dní je ešte stále dosť a stromy sú nádherne sfarbené. K teplému oblečeniu patrí rozhodne aj teplá obuv. Štýlové členkové čižmy sú na trhu už niekoľko rokov, no každý rok prídu výrobcovia s novou, najmodernejšou kolekciou. Či už máte radi eleganciu, klasiku alebo trochu extravagantnosti, určite v obchodoch nájdete to, čo presne hľadáte. 

Členkové čižmy sú vhodné ku každému outfitu

Členkové čižmy v hnedej farbe
Dĺžka členkových čižiem je rôzna

Štýlové členkové čižmy môžeme považovať za obuv, ktorá z módy len tak nevyjde. Či už máte čižmičky na šnúrovanie, na zips, s prackou, s aplikáciami, na vysokom podpätku, bez podpätku, je možné z nich vytvoriť rôznorodé outfity. Klasické členkové čižmy na vysokom podpätku nosia dámy najmä k elegantným outfitom, ktoré sú vhodné do práce, či s priateľkami na kávu. Nie je však výnimkou, že ich mnohé dámy kombinujú napríklad s džínsami alebo na kolene roztrhnutými nohavicami. Nízke členkové čižmy sú ideálne ku každému outfitu. Krásne vyzerajú napríklad s úzkymi nohavicami a vzorovaným kabátikom. Celé to potom ešte môžete oživiť farebnou kabelkou alebo šálom okolo krku. Členkové čižmičky je naozaj možné skombinovať s čímkoľvek. Niekedy stačí iba popustiť uzdu svojej fantázii a obliecť sa tak, ako by ste sa za bežných okolností nikdy neobliekli.

Aký materiál členkových čižiem je vhodný na prechodné obdobie?

Pokiaľ ste už boli nazrieť v obchodoch na novú kolekciu jesennej obuvi, pravdepodobne ste zistili, že členkové čižmy sú dostupné v rôznych materiáloch. Veľkým hitom je brúsená koža v rôznych farebných prevedeniach. Takúto kožu je však potrebné často ošetrovať impregnačnými prostriedkami. Dajte si pozor, aby ste si členkovú obuv z brúsenej kože obuli iba počas dní, kedy predpoveď počasia nehlási dážď. Ten by totiž mohol obuv poškodiť. Členkové čižmy z prírodnej alebo umelej kože budú v tomto prípade lepšou voľbou. Tiež je vhodné ich naimpregnovať prostriedkami, ktoré ich ochránia pred vodou, avšak v tomto prípade sa nič nestane, ak na to sem tam zabudnete.

Vyberte si ideálne členkové čižmy na túto sezónu na webovej stránke https://www.glashgirl.sk/