Zberateľské mince ako investícia do budúcnosti, ktorá sa skutočne oplatí

Zlato a striebro ľudstvo sprevádzajú o d nepamäti. Najskôr v podobe ozdôb a šperkov, neskôr v podobe rôznych nástrojov. Potom boli platidlom za rôzne druhy tovaru aj keď len v surovom stave. Až neskôr sa  z nich začali vyrábať peniaze. Tie však boli často falšované a tak boli nahradené lacnejšími zliatinami. Zlato a striebro sa však stále používali v šperkárstve, prípadne pri stolovaní. Mince zo zlata a striebra sa k vrátili späť. Teraz už nie ako platidlo ale ako zberatelske mince – ako nástroj na uchovanie hodnoty peňazí. Zberateľské mince sú medzi zberateľmi veľmi obľúbené. Sú dostupné v rôznych hodnotách, s rôznou gramážou a rôznymi zaujímavými podobizňami.

Zlato a striebro ako investičný produkt

Zberatelske mince na trhu
Obchodovanie so zberateľskými mincami

Zlato aj striebro sú drahé kovy, ktoré majú vynikajúce fyzikálne vlastnosti. Nekorodujú, nepodliehajú opotrebovaniu, majú vysokú hustotu a teda dokážu v malom objeme koncentrovať značnú hodnotu. Okrem toho sú ľahko deliteľné a jednoducho prenosné. Striebro je dlhodobo podceňovaným drahým kovom. Postupom času našlo svoje nezastupiteľné uplatnenie v solárnych paneloch. Veľmi dlho sa striebro zo solárnych panelov nerecyklovalo, pričom jeho deficit stále narastal. Recyklovať sa začalo len nedávno. Aj zlato sa začalo využívať v elektrotechnike. Okrem toho sa neustále využívajú aj v šperkárstve. Investičné zlato a striebro sa vyrába v svetoznámych rafinériách v podobe tehličiek alebo mincí. Každá tehlička má doklad autenticity, teda logo dodávateľa, rafinériu, rýdzosť, váhu a unikátne číslo. Tehličky aj mince sa vyrábajú s rôznou hmotnosťou.

Zberateľské mince

Zberateľské mince sa vyrábajú zo zlata aj striebra. Vyrábajú sa s najrôznejšími podobizňami, teda s podobami historických osobností, s osobnosťami zo súčasnosti, s postavami z rôznych filmov ale aj rôzne iné ako znamenia zverokruhu a podobne. Mince sa dajú kúpiť na akúkoľvek príležitosť – na svadbu s odliatkom svadobného páru, pri narodení dieťatka s podobizňou dieťatka ako spomienkový predmet a podobne. Mince sa dajú krásne ukladať do albumu, kde je možné ich jednoducho prezerať. Je to skutočne pekný a hodnotný darček pri každej príležitosti. Ak si chcete pozrieť, prípadne vybrať zo zberateľských mincí, navštívte nasledujúcu stránku:  https://zlatypristav.sk/