Aký kancelársky stôl sa hodí do vašej kancelárie?

Či už máte skutočnú kanceláriu vo firme, alebo pracujete z pohodlia vášho domu, pravdou zostáva, že potrebujete naozaj kvalitný kancelársky stôl, ktorý zodpovedá všetkým vašim pracovným potrebám. Mal by mať dostatočné rozmery, pretože pri malom stole sa človek cíti nepohodlne a nemá priestor na všetky dokumenty a papiere. Navyše sa naň nezmestia aj všetky veci potrebné k práci. Či chceme alebo nie, v práci trávime obvykle minimálne 8 hodín denne, preto by mala naša kancelária vyzerať tak, aby v nás evokovala chuť pracovať a tiež sa trochu uvoľniť. Dnes si priblížime, ako si zariadiť kancelársky stôl v kancelárii či doma. 

Kancelársky stôl vo firme

Kancelársky stôl by mal mať veľa miesta
Štýl kancelárskeho stola

Ak teda pracujete vo firme ako radový zamestnanec, pravdepodobne príliš nemáte na výber a musíte sa uspokojiť so stolom, ktorý vám nadriadený pridelil. Aj na toto však už existujú isté štandardy, takže by sa nemalo stať, že zakotvíte pri príliš malom či ošúchanom stole. Niektorí z nás však majú na výber a svoju kanceláriu a kancelársky stôl majú možnosť prispôsobiť podľa vlastných požiadaviek. Takúto kanceláriu sa neodporúča zariaďovať príliš domácky, predsa len by tu mala byť zachovaná profesionálna úroveň. Všeobecne však platí, že kancelárie zariadené nábytkom v bledších farbách pôsobia útulnejšie a lepšie sa v nich pracuje. Nie je žiadnou výnimkou, že ľudia si na svoj kancelársky stôl umiestňujú osobné veci, ku ktorým majú blízko. Pri pohľade na ne sa totiž dokážu trošku odreagovať a neskôr opäť pokračovať v práci. 

Home office – ako si zariadiť svoj domáci kancelársky stôl?

Možno máte to šťastie a pracujete alebo samostatne podnikáte z pohodlia vášho domova. Neodporúča sa pracovať na provizórnych miestach akými sú jedálenský stôl či vaša posteľ. To je síce pohodlné, no po čase zistíte, že sa vám predsa len žiada pracovňa. Bude vaša a to znamená, že zariadenie pracovne bude rovnako čisto vaša záležitosť. Kancelársky stôl musí byť dostatočne veľký a môžete si naň umiestniť aj veci, ktoré by napríklad vo firme na stole byť nemali. Nezabudnite na rôzne zakladače, aby sa vám po čase dokumenty nepomiešali. Všetko musí mať svoj poriadok a harmóniu. Na svojom kancelárskom stole sa snažte vždy udržiavať poriadok.

Hľadáte tipy ako vylepšiť svoj kancelársky stôl? Všetko potrebné nájdete na našej webovej stránke https://worklife.sk/.