Čo všetko by mala obsahovať ideálna hokejová výstroj?

Keď vidíte hokejových hráčov v televízii či priamo na štadióne na ľade, určite vám je jasné, že pod samotným dresom majú oblečenú nejednu vrstvu. Hokej patrí medzi tvrdé športy, ktoré sa hrajú v chladnom prostredí na ľade. Preto je potrebné, aby hráči disponovali kvalitnou hokejovou výstrojov a boli tak dostatočne chránení pred možnými zraneniami. Ak aj vy uvažujete nad tým, že svojmu synovi splníte sen stať sa hokejistom, poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo všetko by mala obsahovať jeho hokejová výstroj. Vďaka hokejovej výstroji bude navyše chránený počas celého zápasu.

Hokejová výstroj pre hornú časť tela

Dolná hokejová výstroj

Rozdelenie hokejovej výstroje

Hokejová výstroj pre hornú časť tela zahŕňa niekoľko veľmi dôležitých častí. Prvou časťou je prilba. Jej funkciou je chrániť hlavu hráča pred údermi pukom, hokejkou či nárazom o mantinel alebo ľad. O niečo nižšie sa nachádzajú chrániče ramien. Okrem ramien chránia aj samotnú chrbticu. Musia byť vyrobené tak, aby hráča neobmedzovali pri pohybe. Nemenej dôležitou súčasťou hokejovej výstroje sú chrániče lakťov. Chránia celú ruku pred možnými zlomeninami a podobne. Hokejové rukavice slúžia na ochranu rúk a prstov. Musia na ruke dobre sedieť a rukoväť hokejky by v nich mala sedieť ako uliata.

Hokejová výstroj na spodnú časť tela

Čo zahŕňa výstroj pre hornú časť hokejistu už vieme. Prejdime teda k spodnej časti. Tu sú dôležité najmä holenné chrániče. Chránia koleno a holeň pred možnými zraneniami. Je ideálne, ak je holenný chránič vyrobený na mieru pre každého hráča, pretože pokiaľ je dlhší ako holeň, môže to hráča obmedzovať v pohybe. Dôležitou súčasťou je suspenzor, ktorý chráni intímne partie hráča. Ďalšou časťou hokejovej výstroje sú hokejové nohavice. Tie majú v sebe našité rôzne chrániče, aby sa tak ochrana pred nárazmi ešte viac zvýšila. Na nohách by mal mať hráč obuté kvalitné ponožky a na nich korčule, ktoré by mali veľkostne zodpovedať jeho nohe. Musí sa v nich cítiť pohodlne a nemali by ho tlačiť. Inak sa môže stať, že sa kvôli bolesti nebude môcť hráč na hru dostatočne sústrediť.

Chcete sa o hokejovej výstroji dozvedieť viac? Navštívte našu internetovú stránku https://www.hokejovekorcule.sk/ a vyberte si zo stoviek kvalitných a značkových produktov pre malých i veľkých hokejistov.