Vysoké Tatry – miesto nielen pre milovníkov vysokohorskej turistiky

Každý Slovák by mal za svoj život navštíviť Vysoké Tatry minimálne jedenkrát. Už po dlhé stáročia sa táto oblasť teší obľúbenosti vďaka kúpeľníctvu, na svoje si tu však prídu aj tí, ktorí milujú hory a turistiku. Región Tatier je skutočne rozmanitý a niektoré miesta sú dokonca zapísané aj na zozname pamiatok UNESCO. Ak aj vy hľadáte miesto, kde si oddýchnete, práve v Tatrách predstavujú to pravé orechové. Výstup na Gerlach, návšteva aquaparkov či rôznych kultúrnych alebo prírodných pamiatok, či dokonca ľudové tradície – to všetko vám Vysoké Tatry ponúkajú ako na dlani.

Gerlach patrí medzi najkrajšie miesta vo Vysokých Tatrách

Výstup na Gerlach so sprievodcom

Gerlachovský štít je naša pýcha

Pohorie Vysoké Tatry predstavujú najvyššie pohorie na hranici dvoch štátov – Slovenska a Poľska. Rozprestierajú sa na ploche viac než 300 km² a sú charakteristické tým, že patria do kategórie alpských pohorí. Na tejto ploche nájdeme až 31 vrcholov, ktoré prevyšujú nadmorskú výšku 2500 metrov. Najväčšou pýchou Vysokých Tatier je Gerlachovský štít, inak nazývaný aj Gerlach, ktorý siaha až do výšky neuveriteľných 3655 m.n.m! Gerlach ponúka nezabudnuteľné výhľady a jeho výstup bude pre vás skutočný zážitok. Výstupom na Gerlach sa však nemôže popýšiť len tak hocikto – je možné ho absolvovať len v sprievode turistického sprievodcu.

Druhý najvyšší vrch Tatier a súčasne najvyššia veža je Gerlachovská, ktoré sa nachádza na hrebeni medzi Gerlachom a Gerlachovskou priehybou. Ak patríte medzi tých, ktorí milujú pohľad na okolitú prírodu, vyskúšajte turistické trasy, ktoré zvládnete aj sami, bez prítomnosti turistického sprievodcu. Jedná sa napríklad o Rysy, ktoré sa nachádzajú na hranici medzi Slovenskom a Poľskom. Okrem vysokohorskej turistiky v Tatrách nájdeme aj množstvo turistických chodníkov, ktoré zvládnu aj tí, ktorí nie sú na turistiku zvyknutí a obávajú sa o svoju kondíciu. Unikátna tatranská príroda uspokojí každého náročného turistu. Okrem toho Tatry ponúkajú aj množstvo cyklotrás pre cestné a horské bicykle. Ak ste teda milovníkom cyklistiky, váš bicykel rozhodne nenechávajte doma.

Vysoké Tatry – mieste, kde sa znovuzrodíte

Tatry predstavujú mix všetkého, čo potrebujete k tomu, aby ste si odpočinuli. Rozsiahle lyžiarske strediská, aquaparky vzdialené len niekoľko desiatok kilometrov, wellness centrá či množstvo iných atrakcií vám naša najväčšia pýcha ponúka takmer celoročne. Na stránke http://travelcase.tmrhotels.com/ nájdete komplexné informácie o tom, ako môžete váš čas na tomto mieste využiť efektívne.