Látkové kuchynské utierky nielen na utieranie!

Tí, ktorí sa radi vrtia v kuchyni budú určite súhlasiť s tým, že kuchynské práce bez pomoci kuchynských utierok si ani neviete predstaviť. V dnešnej modernej dobe môžete v obchodoch siahnuť  po mnohých vynálezoch, ktoré vám prácu uľahčia a nielen to. Navyše vám šetria kopu času, zdravia a nervov. Kuchynské utierky sa však používajú v kuchyni už od dávnych čias, no predsa len prešli rôznymi premenami až do tej, v ktorej ju poznáme dnes. Sú súčasťou každej domácnosti, ale vedeli ste, že je naozaj dôležité z čoho sú vyrobené? V obchodoch s kuchynskými potrebami ich môžete nájsť stovky. Líšia sa od seba nielen použitým materiálom, ale aj vzorom.

Látkové kuchynské utierky sú starou dobrou klasikou

Poďme sa najskôr pozrieť na dôležitosť materiálu, z ktorého sú látkové kuchynské utierky vyrobené. Materiál je totiž pri výbere utierok prvým kritériom. Musia byť vyrobené z materiálu, ktorý dobre saje vodu. Keďže utierky prevažne používame na utieranie riadu, rozliatych tekutín a podobne, nasiakavosť musí byť maximálna. Preto si pozorne prečítajte, z čoho sú vami vybrané utierky vyrobené. Klasickým materiálom je čistá bavlna. Bavlnené utierky používali ešte naše staré mamy a mnohí z nás ich používajú dodnes. Okrem bavlnených nájdeme na trhu aj modernejšie varianty. Napríklad bambusové alebo froté utierky. Froté utierky sú v dnešných moderných domácnostiach veľmi obľúbené, pretože okrem toho, že dobre sajú vodu, sú veľmi príjemné na dotyk.

Iné varianty kuchynských utierok

Papierové kuchynské utierky

Držiak kuchynských utierok

Okrem tých klasických látkových utierok sú na trhu dostupné aj jednorazové utierky. Papierové kuchynské utierky uprednostňujú mnohí z nás, no nezabúdajte na to, že pokiaľ chcete šetriť naše životné prostredie, látkové sú predsa len ideálnejšie. Papierové kuchynské utierky však majú niektoré výhody, ktoré nám tie látkové neposkytnú. Dokážu napríklad odsať prebytočný olej po vysmážaní vášho obľúbeného jedla, alebo ako prvá pomoc pri vyliatí vína či inej tekutiny na koberec alebo podlahu. Navyše pokiaľ si pre takéto utierky vyberiete aj moderný stojan ladiaci s vašou kuchynskou linkou a ostatnými spotrebičmi, môže pôsobiť ako dizajnový doplnok.

Najväčší sortiment tých najkvalitnejších kuchynských utierok môžete nájsť na našej internetovej stránke https://www.tvojeharmony.sk/. Vylepšite si svoju kuchyňu i celú domácnosť našimi modernými vychytávkami!