Reflexné bundy predstavujú najdôležitejšiu časť bezpečnostných odevov

Ochrana je dôležitá nielen v osobnom živote, ale rovnako aj v tom pracovnom. Pracovné úrazy predstavujú nepríjemné udalosti, ktoré dokážu negatívne ovplyvniť nielen život postihnutej osoby, ale rovnako aj zamestnávateľa. Kvalitné pracovné odevy sú obzvlášť dôležité v prípade, ak zamestnanec vykonáva rizikové povolanie. Ak patríte do tej skupiny zamestnávateľov, ktorí chcú svojim zamestnancom poskytnúť len to najlepšie, reflexné bundy vám k ich maximálnej ochrane určite pomôžu. Nepriaznivé počasie či slabá viditeľnosť – s týmito dvoma faktormi sa stretávame na dennej báze. A práve slabá viditeľnosť, dážď, sneh, husté sneženie či hmla sa najčastejšie podpisujú na úrazoch, ktoré sa pri výkone zamestnania v exteriéri môžu vyskytnúť

Reflexné bundy a ich prínos pre vašich zamestnancov

Reflexné bundy do nepriaznivého počasia

Zamestnanci sú v reflexných bundách viditeľnejší

Vďaka kvalitným reflexným bundám budú vaši zamestnanci chránení počas celej doby na pracovisku. Neoddeliteľnou súčasťou reflexných búnd sú reflexné prvky, vďaka ktorým bude osoba nosiaca bundu okamžite rozpoznateľná. Ak by sme sa na nehodovosť na cestách pozreli zo štatistického hľadiska, zistili by sme, že úrazovosť na cestách narastá vtedy, keď dochádza ku skracovaniu dní. Počas jesene, zimy a skorej jari nie je dostatok svetla a tí, ktorí tento fakt podcenia, prichádzajú mnoho krát do nepríjemných kolízii. Základ pohybu na vozovke predstavuje nosenie reflexných prvkov, ktoré na prítomnosť vášho zamestnanca prichádzajúce motorové vozidlo upozornia prakticky okamžite.

Reflexné bundy, farby a viditeľnosť

Existuje mnoho faktorov, ktoré ovplyvňujú koncentráciu vodiča motorového vozidla počas jeho vedenia. Stačí nesprávna zhoda náhod a nešťastie môže byť na svete. Nenechajte teda nič na náhodu a porozmýšľajte aj nad tým, aký farebný odtieň odevu vám zabezpečí maximálnu ochranu. Farby majú na viditeľnosť výrazný vplyv – vo všeobecnosti však platí, čím tmavší odtieň na sebe vy či váš zamestnanec máte, tým menej viditeľnejším sa stávate. Takmer neviditeľným sa stanete v tme alebo v šere v prípade, ak si oblečiete bundy čiernej alebo tmavomodrej farby. Myslite však aj na to, že v prípade, ak si oblečiete bielu bundu, budete rozpoznateľní len do vzdialenosti 60 metrov od prichádzajúceho vozidla, čo je skutočne málo. V prípade, ak budete mať bundu s reflexnými prvkami, prichádzajúce vozidlo vás zbadá už zo vzdialenosti 200 metrov, čo je dostatočný čas na to, aby sa vodič dokázal s prítomnosťou chodca na ceste vysporiadať. Na stránke https://www.dualbp.eu nájdete širokú ponuku kvalitných reflexných odevov za prijateľné ceny. Bezpečnosť vás a vašich zamestnancov musí byť prvoradá!