Moderný typ domu – to je bungalov

Rozhodnutie o stavbe domu si vyžaduje množstvo ďalších záverov a rozhodnutí, ktoré musí človek urobiť. Ideálne je, keď ste majiteľom stavebného pozemku, v prípade, že nie, je kúpa pozemku prvotným krokom. Skôr, než začnete vybavovať množstvo povolení a dokladov potrebných na stavbu, je nutné mať projekt, podľa ktorého sa bude dom stavať. Môžete osloviť architekta, ktorý vám vypracuje projekt na mieru, alebo si vyberiete z katalógového typu domov ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Líšia sa od seba veľkosťou, dispozičným riešením, použitým stavebným materiálom, druhom strechy a podobne…Zásadná otázka, ktorú musíte vyriešiť na začiatku je, či budete stavať poschodový dom, alebo bungalov.

Pre koho je vhodný bungalov

Výhody bungalovu

Bungalov je postavený rýchlejšie

Na úvod si odpovedzme na otázku, aký typ domu vlastne bungalov je. Bungalov je typ stavby, ktorá má iba prízemné podlažie. Zvyčajne má štvorcový, alebo obdĺžnikový pôdorys a prednú verandu. Tento typ rodinného domu je vhodný do rovinatého, alebo mierne svahovitého terénu. Pre svoju praktickosť sa hodí najmä do mestského prostredia. Avšak bungalovy sa stávajú čoraz viac obľúbené, preto si svoje miesto postupne nachádzajú aj vo vidieckom prostredí. Medzi jeho najväčšie výhody patrí, že dom nemá schodisko a tak je vhodný pre starších ľudí, pre ktorých je namáhavé používať viac krát denne schody. Dá sa realizovať bezbariérovo. Pri výstavbe sa zväčša používajú klasické stavebné materiály, ale je možné ho postaviť aj ako drevostavbu. Bungalov však svojou jednoduchosťou a množstvom variácií uspokojí aj rodiny s deťmi, je vhodný aj pre väčšie rodiny, dokonca aj 6 člennej.

Spoľahlivá stavebná firma je základom spokojnosti

Stavať si dom svojpomocne stojí neskutočne veľa práce, skúseností, trpezlivosti a najmä času, ktorý sa dá využiť aj príjemnejšie. Preto je oveľa výhodnejšie kontaktovať stavenú firmu, ktorá kladie dôraz na odbornosť a profesionalitu a na ktorú sa môžete spoľahnúť.    Dôležité je, aby firma, ktorá bude váš vysnívaný bungalov stavať mala skúsenosti a dobré referencie. Len tak budete mať istotu, že váš dom bude postavený kvalitne a všetky detaily budú dotiahnuté do konca.

Ak je táto téma pre vás aktuálna, kliknite na stránku www.odzakladov.sk. Dozviete sa mnoho zaujímavých a užitočných informácií o stavbe domu, o tom, ako ušetriť náklady na výstavbu a pomôže vám vyznať sa v rôznych druhoch stavebného materiálu.