Uvažujete nad novými zubnými implantátmi?

Zubné implantáty sú dnes už bežným pojmom v oblasti stomatológie. Využívajú sa na zdravotné, no tiež aj na estetické účely. Chýbajúce zuby nepôsobia pekne a navyše zabraňujú kvalitnému spracovaniu stravy. Túžite aj vy po krásnom a zdravom chrupe? Nechcete sa obmedzovať v jedlách a chcete svojim úsmevom potešiť vašu rodinu či priateľov? Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo to vlastne zubné implantáty sú, z akých druhov implantátov si môžete vybrať a aké sú ich výhody a nevýhody. Za najväčšiu výhodu zubných implantátov sa považuje lepšie hryzenie potravy a pacientovi tiež zvyšujú sebavedomie.

Čo sú to vlastne zubné implantáty?

Zubné implantáty z titánu

Investícia do zubných implantátov

Za zubný implantát môžeme označiť kovové teleso v tvare stĺpiku, ktoré je najčastejšie vyrobené z titánu. Toto teleso je chirurgicky voperované do čeľustnej kosti. Po implantácii tohto telesa sa pacientovi vezmú odtlačky čeľuste. Na základe tohto odtlačku sa potom zhotoví náhradný zub alebo celý chrup, ktorý je následne pripevnený ku kovovému telesu. Zubné implantáty sú už dnes veľmi kvalitné, a preto sa pacient nemusí obávať zníženej kvality života. S implantátmi môže pacient normálne jesť, piť aj rozprávať, pretože sú dostatočne upevnené a stabilné. To znamená, že sa neposúvajú ani sa nedajú vybrať. Chýbajúce zuby v chrupe môžu spôsobiť tiež rôzne zdravotné problémy. V medzerách medzi zubami sa usádzajú zvyšky stravy, ktoré počas dňa vytvárajú na zuboch povlak a následne kazy. Medzery medzi zubami tiež bránia kvalitne požuť stravu. Zuby sa môžu začať posúvať a tým je celý chrup narušený a stráca svoj pôvodný tvar.

S akými druhmi zubných implantátov sa môžete u stomatológa stretnúť?

Medzi najznámejšie a najviac používané druhy zubných implantátov patria implantáty, ktoré sú implantované do čeľustnej kosti. Tu je dôležité, aby bola čeľustná kosť v dostatočnej šírke aj hĺbke. Pokiaľ nie je, pacient má na výber aj ďalšie možnosť. Existujú ďalšie špeciálne druhy zubných implantátov, ktoré dokážu pacientovi zabezpečiť funkčný chrup. V súčasnosti je stomatológia natoľko vyspelá, že stomatológ môže vykonať kostnú transplantáciu a vystavať tak novú čeľustnú kosť. Všetko však závisí od charakteru chrupu a implantácia zubných implantátov si vyžaduje odborný prístup a profesionalitu stomatológa.

Ak uvažujete nad novými zubnými implantátmi, nechajte si poradiť od profesionálov v oblasti stomatológie a navštívte stránku www.dovodnausmev.sk. Získajte dokonalý a zdravý chrup presne podľa vašich predstáv!