Praktické a vkusné madlá na dvere

Na skrášlenie vchodových dverí do akejkoľvek budovy či už je to rodinný dom, reštauračný podnik, hotel či iná budova sa používajú madlá na dvere. Madlá na dverách oživia a dodajú štýl dverám, ktoré by bez nich nevyzerali tak dobre. Navyše kvalitné madlá nie sú iba estetickou záležitosťou, ale tiež aj praktickou, pretože slúžia na pohodlné uchopenie pri otváraní akýchkoľvek dverí. Masívne madlá na dvere sa používajú pri vchodových dverách a jemnejšie madlá nájdu svoje uplatnenie na interiérových dverách do kancelárií alebo domácností. Madlá na dvere si rýchlo obľúbia vaši hostia, zákazníci ale aj vy vo svojom dome.

Aké existujú typy madiel na dvere?

Oblé madlo na dvereNa trhu existuje niekoľko druhov madiel na dvere. Vo všeobecnosti by sme ich mohli rozdeliť na základné typy madiel a designové madlá. Medzi základné typy madiel patrí rovné madlo v tvare „I“ alebo zahnuté napr. v tvare „C“. Okrem týchto typov ešte existuje madlo kruhového prierezu, štvorcového alebo obdĺžnikového prierezu. Designové madlá sa vyznačujú modernými líniami, ktoré sa používajú do novostavieb alebo rustikálnymi tvarmi vhodnými do historických vchodov, múzeí či galérií. Designové madlá sa vyrábajú vo viacerých povrchových úpravách ako matný či lesklý chróm alebo bronz. Pri výbere madla však dajte na svoj vkus, intuíciu a preferencie.

Madlá na dvere z nerezu, mosadze či hliníka

Madlá na dvere od špičkovej spoločnosti Metalia, s.r.o. sa vyrábajú z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele, hliníka a masívnej mosadze. S madlami vyrobenými z nehrdzavejúcej ocele nič nepokazíte, pretože spĺňajú medzinárodný kvalitatívny štandard podľa predpísanej normy AISI 304 alebo AISI 316 a navyše pôsobia veľmi štýlovo. Madlá vyrobené z hrubostenných hliníkových tubusov sa vyznačujú dokonalým vzhľadom v rôznych farbách napríklad v striebornej, bielej, hnedej či čiernej.  Pre náročnejších zákazníkov sú na výber madlá na dvere z masívnej mosadze, ktoré sa vďaka širokej škále tvarov a povrchových vrstiev (bronzová, zlatá, starobronzová či chrómová vrstva) hodia do moderných interiérov ale aj na historické brány či budovy. Madiel na dvere je niekoľko druhov a typov, preto treba byť pri výbere trpezlivý a zvoliť také madlo, ktoré padne vašim dverám ako uliate.

Podnikaniu s bohatým sortimentom madiel na dvere,  bezpečnostných vložiek, roziet ale aj kľučiek na dvere sa venuje spoločnosť Metalia, s. r. o. Vďaka prvotriednej kvalite a desať ročnej záruke sa zaraďuje medzi špičkových predajcov spomínaného sortimentu. Celý sortiment si môžete prezrieť v kamennej pobočke v Bratislave, kde sa na vlastné oči presvedčíte o kvalite všetkých výrobkov alebo na internetovej stránke www.metalia.sk.