Nízkoenergetické drevodomy sú v súčasnosti veľmi obľúbené

Drevo predstavuje základný stavebný materiál už od nepamäti. Už naši predkovia boli veľmi šikovní a vedeli, ako sa má drevo správne využívať. Stavali si z neho príbytky, nábytok ale aj kuchynský riad. Aj keď už niekoľko desiatok rokov sa stavajú domy výhradne z tehál, do módy sa opäť začínajú vracať drevené domy. Ich nespornou výhodou je to, že sú nízkoenergetické. Okrem toho je drevodom aj ekologický a vyzerá skutočne honosne a dobre. V prvom rade by však mal byť postavený kvalitne a na stavbu si vybrať serióznu a spoľahlivú firmu. Ak vás zaujíma na čo si dať pri stavbe drevodomu pozor, tak pokračujte v čítaní nasledujúcich riadkov.

Na čo si pri stavbe drevodomu treba dať pozor

Buková drevená podlahaNa kvalitu montáže drevodomu vplýva to, kto ju postaví. Existuje množstvo spoločností, ktoré sa zaoberajú stavbou takýchto domčekov. Niektorí ich stavbu v porovnaní s konkurenciou ponúkajú lacnejšie. Ak je však cena podozrivo nízka, dajte od takejto stavebnej spoločnosti radšej ruky preč. Cena nie je v tomto prípade zárukou kvality. Ak vás priláka nízka cena za drevodom, môže sa stať, že súčasťou bude dodatočné vyúčtovanie nákladov, ktoré je úplne bežnou záležitosťou. Ak si chcete byť istý, že bude váš drevodom zhotovený kvalitnou stavebnou spoločnosťou, zamerajte sa na referencie. Pozisťujte si o tejto stavebnej spoločnosti čo najviac, a to najmä od ostatných zákazníkov. Zamerajte sa tiež na to, či firma ponúka certifikovaný materiál, za ktorého kvalitu je schopná sa zaručiť. Dôležitý je aj servis, ktorý táto spoločnosť svojim zákazníkom poskytuje. Dobre sa oboznámte s podmienkami reklamácie a servisom, ktorý ponúka.

Na kvalitu drevodomu má vplyv aj nosná konštrukcia a zatepľovací systém

Pri výstavbe drevodomu by sa mali používať len kvalitné a certifikované materiály. Izolačné materiály a ich výber je veľmi dôležitý, nakoľko majú výrazný vplyv na to, či bude v lete dochádzať k prehrievaniu stavby či v zime k jej izolácii. Drevo v kombinácii s hubami a plesňami nie je ničím nevídaným. Aby drevo do styku z drevokazným hmyzom či s inými škodcami neprišlo, malo by sa používať len také, ktoré bolo sušené pri najvyššej možnej teplote. V prípade, že drevo nie je dostatočne vysušené, ich výskytu tiež dokážete zamedziť aj správnou impregnáciou dreva. Ak vás drevodom zaujal, avšak chceli by ste si o ňom zistiť viac, navštívte stránku www.carodreva.sk, kde nájdete množstvo zaujímavých informácii o drevodomoch. Nájdete tu tiež aj kontakty na tých, ktorí sa výstavbou drevodomov zaoberajú.