Prečo sú svietidlá pre našu domácnosť dôležité?

Viete o tom, že svietidlá v každej miestnosti vášho príbytku by mali byť iné, teda prispôsobené danej miestnosti? Zlé osvetlenie totižto dokáže vyvolať zdravotné problémy a psychické problémy. Práve z tohto dôvodu je veľmi potrebné aby ste si vybrali pre vaše miestnosti bytu správne svietidlá. V tomto článku vám vo všeobecnosti priblížime, aké svetlo by ste mali mať vo vašich miestnostiach domu, či bytu. V článku sa budeme zameriavať na hlavné priestory vášho domu, či bytu, teda na kuchyňu, obývaciu miestnosť, spálňu, ale aj kúpeľňu. Hovorí sa, že kuchyňa je miestom, kde trávite z časti dňa najviac času. Pripravujete v nej jedlo, vediete v nej rozhovory a možno si to ani neuvedomujete, ale kuchyňu navštevujete aj hneď z rána.

Aké osvetlenie si vybrať?

Tlmené svietidlá
Okrasné svietidlá do baru

Práve z tohto dôvodu je potrebné aby ste v kuchyni zvolili svietidlá, ktoré majú studené modré lúče. Čo to znamená? Takéto svetlo zabezpečí, že vaše oči sa pripravia na deň, teda hneď z rána zabezpečia vašu pozornosť. Ak máte v kuchyni, prípadne niekde inde jedáleň, je potrebné do týchto priestorov zvoliť skôr teplejšie svetlo a najlepšie aj s regulátorom. Prečo? Vytvoríte si tak pri jedení príjemnú atmosféru, ktorá vaše telo aj psychiku upokojí. Pri jasných svietidlách, ktoré vyžarujú modré svetlo ešte chvíľu ostaneme a premiestnime sa do kúpeľne. Veď to poznáte, v kúpeľni taktiež trávite množstvo času, ale hlavne sa v nej upravujete. Ak chcete byť vždy krásne upravená, je potrebné, aby svetlo išlo spoza zrkadla, vtedy vám zaručene neunikne ani tá najmenšia drobnosť na vašej tvári. Pravým opakom modrého svetla je obývacia miestnosť a spálňa. V týchto dvoch priestoroch psychicky oddychujete, nepotrebujete sa v týchto miestnostiach „prebrať“. Svietidlá v týchto dvoch miestnostiach by mali byť teplé, tlmené, jednoducho povedané také aby ste ich dokázali prispôsobiť situácii.

Nezabudnite na..

Čo je však dôležité a netreba na to zabúdať je to, že svietidlá by mali byť vyrobené z kvalitných materiálov a hlavne za kvalitného výrobného procesu. Kvalita je dôležitá hlavne kvôli bezpečnosti, ale aj kvôli životnosti. V prípade, že máte záujem o nákup kvalitných svietidiel, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.legrand.sk/, kde nájdete rôzne svietidlá, ktoré vám zaručene vytvoria príjemnú atmosféru a krásne doplnia váš domov.