Splyňovací kotol na drevo má oproti iným mnoho výhod!

Vykurovacie obdobie sa nezadržateľne blíži, a pokiaľ ste už v lete nezačali uvažovať nad zmenou vykurovania v domácnosti, pravdepodobne je už neskoro. Ak ste však na druhej strane rieky a svoje vykurovanie ste si nastavili tak, aby bolo efektívne a ušetrilo aj nejaké peniažky, gratulujeme. Téma tepla v domácnosti je pomerne diskutovaná a určite ste sa stretli s mnohými názormi. Každý spôsob vykurovania má svoje výhody aj nevýhody. Splyňovací kotol na drevo netreba nikomu predstavovať, napriek tomu častokrát zabúdame na jeho výhody. Poďte sa spolu s nami pozrieť, čím je kotol na drevo či iné tuhé palivo taký výnimočný. 

Vykurovanie drevom je stále viac a viac populárne

Kotol na drevo má mnoho výhod
Vykurovanie domu s kotlom na drevo

Keď sa povie vykurovanie drevom, pravdepodobne si väčšina z nás predstaví príjemný ohník v kozube, romantiku a teplo. Teraz však toto všetko dajme bokom a poďme sa pozrieť na to, ako funguje splyňovací kotol na drevo či iné tuhé palivo. Drevo je totiž možné prihadzovať aj do kotla ústredného kúrenia, nielen priamo do krbu. Kotlov na drevo je na trhu neúrekom a vyznať sa v nich je skutočne náročné. Splyňovací kotol na drevo je, dá sa povedať, novinkou, ktorá má oproti klasickým kotlom oveľa viac výhod. Ide najmä o efektívnosť a účinnosť vykurovania. Tá sa totiž približuje až ku hranici 90%. Vyššia účinnosť v tomto prípade znamená aj nižšiu spotrebu dreva. Splyňovací kotol na drevo funguje na špeciálnom princípe spaľovania, čo pre vás bude v konečnom dôsledku znamenať to, že nebudete musieť do kotla tak často prikladať. Skvelé, nemyslíte?

Na čo si dať pozor pred samotnou kúpou splyňovacieho kotla na drevo?

Mnoho ľudí si myslí, že kúpiť splyňovací kotol na drevo je jednoduché a jediné, na čo sa pozerajú, je cena. V tomto prípade však odporúčame pozrieť sa aj na parametre kotlov, porovnať ich a posúdiť, ktorý z nich bude pre vás dom ten najlepší. Ide totiž o to, že najčastejšou chybou pri výbere býva nesprávny výber kotla v súvislosti s jeho výkonom. Ak je kotol na drevo poddimenzovaný, dostatočne nevykúri vašu domácnosti. Pokiaľ je predimenzovaný, nepracuje naplno a znižuje sa jeho životnosť. Viac o kotloch na drevo sa dočítate na webovej stránke http://vykurovanie24.sk/