Strešná krytina a jej výber – na čo všetko je potrebné prihliadať?

Výber strechy rozhodne nepatrí medzi ten najjednoduchší krok pri stavbe či rekonštrukcii domu. Strecha chráni nás i náš dom počas dlhých rokov, preto musí byť vybraná s potrebnou dávkou rozvahy. Každému sa páči niečo iné, no pri streche je potrebné zvážiť nielen estetické hľadisko, ale najmä funkčnosť a kvalitatívne vlastnosti. Strešná krytina by mala vydržať roky ako nová. Našťastie nové technológie výroby sú už niekde inde, ako v minulosti. Prečítajte si, na základe akých faktorov by ste mali vyberať vašu novú strešnú krytinu. Nie všetky strešné krytiny sú vhodné na konkrétny sklon strechy. Pri šikmých strechách sú vhodnejšie iné typy ako pri rovných.

Akú strešnú krytinu zvoliť na šikmú strechu? 

Strešná krytina z ľahkého materiálu
Strešná krytina na drevený krov

Na šikmú strechu je najideálnejšie zvoliť keramickú alebo betónovú strešnú krytinu. Takéto strechy sú vyrobené z prírodných materiálov a sú naozaj odolné. Patria medzi to najlepšie, čo trh ponúka. Pokiaľ chcete strechu, ktorá vás prežije, jednoznačne siahnite po keramickej alebo betónovej strešnej krytine. Patria medzi ťažké krytiny, preto sa neodporúča pokryť nimi strechu starších domov. Mohli by totiž výrazne zaťažiť konštrukciu a následne narušiť celkovú statiku domu. Betónové či pálené strešné krytiny majú okrem tejto jednej nevýhody všetky vlastnosti, ktoré si pri dokonalej streche môžete predstaviť. Vyznačujú sa nulovou nasiakavosťou, dlhou životnosťou a sú odolné voči nepriazňam počasia. Tak čo, už ste si vybrali tú pravú strešnú krytinu pre vašu šikmú strechu? 

Strešná krytina pre moderné rovné strechy

Možno ste si všimli, že architektúra moderných rodinných domov sa za posledné roky trochu zmenila. Rovnú strechu môžeme nájsť na mnohých novostavbách, no uvažovali ste nad tým, aká strešná krytina je pre takýto typ strechy vhodná? Samozrejme, že výrobcovia mysleli aj na to, aby boli rovné strechy rovnako odolné ako tie šikmé. Spravidla sa na rovné strechy využívajú asfaltové pásy alebo mPVC fólie. Možno vás ako prvé napadlo, že rovná strecha predsa nemôže byť v rovnakej kvalite ako šikmá. S izoláciou si však nemusíte robiť starosti. Moderné technológie aj v tomto prípade dokážu príjemne prekvapiť. Asfaltové pásy majú dlhú životnosť i skvelé vlastnosti. Napriek tomu sa však uistite, že výrobca je naozaj spoľahlivý a pracuje s kvalitným materiálom.

Nájdite ideálnu strešnú krytinu na vašu strechu! Pre viac informácií kliknite na webovú stránku https://krytina.sk/.