Tonery aj do zásoby

Ak sa vám už niekedy stalo, že ste si tlačili dôležité dokumenty a zrazu vám strany bledli? Bolo to určite tým, že vám chýbal tonery do tlačiarne. Tonery do tlačiarne by ste určite mali mať v zásobe, pre každý prípad. Či je to doma alebo vo firme, určite mať nejakú zásobu je dobré. Je pravdou, že väčšie spoločnosti ponúkajúce tlačiarne vám veľmi radi a ochotne poskytnú aj tonery do tlačiarní a zároveň často aj nejakého technika, ktorý vie daný stroj obslúžiť. V každom prípade je potrebné si zvoliť vhodné tonery do tlačiarní.

Toner podľa typu tlačiarne

Tonery do tlačiarne a ich cena
Čierny toner

Základom úspechu celej výmeny tonerov do tlačiarní je vedieť, v prvom rade, aký typ tlačiarne je pred vami. Či sa jedná o tlačiareň laserovú alebo atramentovú. Najjednoduchší spôsob ako to zistiť je otvorit si návod a zistite to podľa značky. Ak takú možnosť nemáte skúste otvoriť tlačiareň a zistiť o akú tlačiareň ide podľa tonerov. Do laserovej tlačiarne bývajú tonery do tlačiarne v práškovej forme, často sú aj trochu roztrúsené. Podľa toho či máte farebnú tlačiareň alebo laserovú tlačiareň, musíte si zaobstarať aj tonery do tlačiarne. Ak máte farebnú, budete mať v zásobníku štyri základné farby a to modrú, žltú a červenú a samozrejme čiernu. Tá je aj pri jednofarebnej aj pri farebnej tlačiarni. Laserové tlačiarne majú vyššiu počiatočnú investíciu, ale tlač je veľmi kvalitná. Ak máte atramentovú tlačiareň tak v tlačiarni budete mať tonery do tlačiarne, tzv. Cartridge. Sú to kazety, v ktorých sa nachádza náplň a rovnako ako pri predchádzajúcom type aj v tomto prípade môže byť jednofarebná alebo farebná tlačiareň.

Výmenu vykonávajte veľmi opatrne

Ak už teda máte za sebou prvú etapu a to je to, že máte v zásobe nejaké tonery do tlačiarne, smelo ich vymeňte. Dbajte však na to, aby ste boli dostatočne opatrní. Nič netreba robiť nasilu, nič ťahať ani silno tlačiť. Hrubou silou by sa mohli časti tlačiarne poškodiť, čo určite nechcete. V každom prípade nájdite nejaký kryt, kde sa tonery do tlačiarní skrývajú, jemne ho otvorte, opatrne vyberte starú zásobu a opätovne jemne vložte nový toner do tlačiarne. Uzavrite kryt a môžete pokračovať v tlačení dokumentov.