Je korková podlaha opäť moderná? Zistite, aké má výhody!

Pri rozhodovaní o tom, akú podlahu zvolíme do nášho rodinného hniezda, neraz mnohí z nás váhajú. Nejde predsa len o niečo, čo bude zdobiť náš príbytok niekoľko týždňov či mesiacov, ale celé roky. Podlahy u nás doma zažijú toho naozaj veľa a preto je nutné, aby boli odolné a zachovali si svoj vzhľad. Drevené a laminátové podlahy sú dnes veľkým hitom, no vedeli ste o tom, že aj korková podlaha má veľké množstvo výhod? Korok je čisto prírodný materiál a tak po ňom siahajú najmä milovníci prírody a tiež kvalitných výrobkov. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, čo vám korková podlaha môže ponúknuť.

Hľadáte podlahu s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami?

Moderná korková podlaha
Tepelnoizolačné vlastnosti korkovej podlahy

Ak je vaša odpoveď na túto otázku áno, rozhodne by ste mali zvážiť korkovú podlahu. Ak ste sa už niekedy v zime prešli bosými nohami po dlažbe z kameňa či iného surového materiálu, určite viete, že teplo jej nič nehovorí. Naopak, korková podlaha zostáva relatívne teplá aj v zimných mesiacoch a teplo cez ňu uniká iba minimálne. Preto sa hodí do miestností, v rámci ktorých sa zdržiavate najčastejšie a je pre vás dôležité, aby v nich bolo počas zimy teplo. Korok je okrem iného vhodný aj pre alergikov. Povrch korkovej podlahy je špeciálne ošetrený. Môže byť matný alebo lesklý podľa toho, akú predstavu má zákazník. Korková podlaha je navyše prispôsobená tomu, aby bola starostlivosť o ňu veľmi jednoduchá a účinná.

Má korková podlaha aj nevýhody?

Korok je materiál, ktorý sa využíva dlhé desaťročia a mnohí naň nedajú dopustiť. Korková podlaha bola kedysi veľmi obľúbená, no postupom času ju začali nahrádzať plávajúce podlahy a rôzne dlažby od výmyslu sveta. V súčasnosti sa korok opäť dostáva do popredia aj vďaka tomu, že ide o prírodný produkt. Jeho nevýhodou je však to, že pokiaľ korkovú podlahu zaťažíte na dlhšiu dobu nejakým ťažkým kusom nábytku či iného predmetu, je možné, že po ňom zostane odtlačok. Jeho druhou a zároveň poslednou nevýhodou je zmena farby pri pôsobení slnečného žiarenia. Laicky povedané, korok môže na slnku vyblednúť a tak môže po čase korková podlaha pôsobiť fľakato.

Povedzte áno korkovej podlahe a kliknite na našu stránku https://www.kvalitne-podlahy.sk/.