Jednoduché a zdravé recepty

Zdravý životný štýl má výrazný vplyv na naše zdravie. Ľudia sú si toho vedomí a z toho dôvodu sa snažia svojmu telu dopriať len to najlepšie. Nielen dostatok pohybu či spánku, ale aj strava vyvážená na minerály a látky predstavujú to, čo naše telo skutočne potrebuje. Nahradiť stravu, na ktorú sme zvyknutí za zdravú nie je až také zložité. Ako si vytvoríme zdravé recepty tak, aby pokrm ostal aj naďalej chutný?

Príprava zdravých receptov

Mnoho ľudí sa obáva, že zdravé recepty im veľmi chutiť nebudú. Zdravé recepty sa však dajú pripraviť veľmi chutne. Dokonca aj oveľa chutnejšie než tie klasické. Stačí sa naučiť nahrádzať nezdravé potraviny tými zdravými. Čo tak začať napríklad nahrádzaním klasického bieleho cukru za med či stéviu? Alebo namiesto klasickej soli použiť napríklad himalájsku? Variť chutne a zdravo skutočne nie je problematické.

Zdravé jedlo na obed

Tipy na zdravé recepty

Zapekané palacinky s ovocím a tvarohom – nie je pravidlom, že zdravé recepty by nemohli sladké. Aj sladké jedlá pripravíme na zdravý spôsobom. Príkladom sú napríklad zapekané palacinky, ktoré pripravíme rovnakým spôsobom, ako klasické. Pri príprave palaciniek stačí nahradiť klasickú bielu múku za celozrnnú alebo bezlepkovú a rovnako aj použiť namiesto cukru med, stéviu alebo kokosový cukor. Palacinky naplňte ovocím – napríklad jablkami, ktoré vopred poduste, vďaka čomu zmäknú, posypte tvarohom a nechajte zapiecť.

Zeleninové špagety – špagety predstavujú obľúbené jedlo u veľkého množstva ľudí. Dá sa ich pripraviť prakticky na akýkoľvek spôsob. Klasické špagety z bielej múky je možné nahradiť špagetami celozrnnými, čo spraví špagety zdravšími. A čo tak vyskúšať pripraviť špagety napríklad z cukety? Ak aj vás tento recept zaujal, cuketu si nakrájajte na tenké plátky a pripravte si k nej domácu omáčku, napríklad z rajčinového pyré a mletého mäsa.

Ryby so zeleninovými hranolkami

Ryby sa vo všeobecnosti považujú za veľmi zdravý pokrm. Najčastejšie sa podávajú s prílohami, ako napríklad pečené zemiaky. Ryby sú veľmi chutné aj so zeleninovými hranolkami. Na ich prípravu budeme potrebovať cukrovú repu, batáty, mrkvu a zeler. Zeleninu ošúpeme a nakrájame tak, ako by sme krájali hranolky. Posolíme, naolejujeme a dáme zapiecť do trúby. Podávame s dresingom, ktorý si pripravíme z cesnaku a z bieleho jogurtu.

Zdravý životný štýl vám je blízky a radi skúšate neustále nové a nové zdravé recepty? Ak áno, navštívite stránku www.zdravopostudentsky.sk, kde nájdete veľké množstvo typov, ako si jedlo pripraviť zdravo a chutne.