Tenis ako šport pre deti

Niektorí ľudia majú na úspešnú športovú kariéru skutočné predpoklady. O tom, či bude mať človek k športu blízko sa rozhoduje už v jeho detstve. Niektorých ľudí športovanie baví, iní zase dajú prednosť radšej štúdiu, knihám či iným záľubám. Mnoho ľudí si tiež počas svojho života prešlo tým, že ich po určitom čase nejaký šport omrzel, preto si vybrali iný. Existuje však veľa takých, pre ktorých sa tenis stal láskou na celý život a zároveň remeslom, ktoré im zarába na živobytie. Dôležitou súčasťou každého športovca je okrem jeho rodiny aj jeho tréner, ktorý ho daný šport učí a zdokonaľuje ho v ňom. Čo takto vyskúšať tenis? Tento šport sa teší veľkej obľube a s dobrým trénerom je skutočná šanca na úspech.

Základné informácie o tenise pre deti

Tenis je šport pre všetkých, avšak budovať vzťah k nemu v prípade detí je veľkým prísnom. Vaše dieťa dokáže nielen zmysluplne využiť čas, ale naučí sa aj disciplíne, súťaživosti a spoliehať sa samo na seba. Tenis pre deti Bratislava je skutočnou zábavou. Neexistuje presne stanovený vek, od kedy je nevyhnutné, aby dieťa s tenisom začalo, pokiaľ z nich chceme vychovať tenisovú hviezdu. Vek je individuálny, ale vo väčšine prípadov sa s tenisom zoznamujú deti, ktoré majú minimálne 5 rokov. V prípade mladších sa to rozhodne neodporúča. Najskôr deti začínajú takzvanú tenisovú predprípravu.

Tenisový tréner pre deti v Bratislave

Deti bývajú väčšinou rozdelené do viacerých skupín, kde sa zabavia, učia sa správne pohybovať a tréneri ich pripravujú na hranie nielen po fyzickej, ale aj mentálnej stránke. Neskôr väčšinou deti trénujú na zmenšenom tenisovom kurte, kde sa učia základné pohyby s raketou. V tejto etape už začína hrať významnú úlohu tenisový tréner, ktorý začína v dieťati vzbudzovať záujem o tento šport. Dôležité však je, aby mal tenisový tréner strpenie a správny prístup k deťom. Práve on dokáže do významnej miery ovplyvniť, či dieťa bude tenis skutočne baviť, alebo od neho v budúcnosti upustí. Čím je dieťa staršie a čím dlhšie sa tenisu venuje, tým sa žnižuje počet hráčov v skupine. Neskôr sa už dieťa samo rozhodne, či bude v hraní tenisu pokračovať alebo svoju kariéru zavesí na klinec. Dôležité však je včas rozpoznať, či dieťa bude tenis skutočne baviť. Dieťa by ste rozhodne nemali do ničoho nútiť. Mnoho rodičov chce zo svojich detí vychovať profesionálnych hráčov aj na úkor toho, že dieťa k tenisu nemá blízky vzťah.

Ako zístite, či ten tenis vaše dieťa baví?

Aj my sme boli deti a navštevovali sme rôzne krúžky, ktorými sme vyplnili náš voľný čas a učili sme sa pomocou nich všetko nové. Určite aj vaše dieťa popri tenise navštevuje ešte nejaký krúžok. Dieťa si samo vyberá krúžok, ktorý je preň prioritou. Ak vaše dieťa postupne upustí od všetkých krúžkov a začne sa venovať len tenisu, vedzte, že ho tenis skutočne baví. Ak sa potrebujete dozvedieť ďalšie informácie, navštívte stránku www.tenis-trener.sk.