Kvalitné PR weby

Kvalitné PR weby alebo všeobecné magazíny poskytujú pre svojich klientov priestor na vloženie kvalitných PR článkov, ktoré spolu s ďalšími nástrojmi SEO vytvoria ešte úspešnejšie podnikanie na internete. Efektívne PR články totiž pôsobia neagresívne a väčšina užívateľov ich nevníma ako prvoplánovú reklamu. Na PR weboch sa tiež vďaka spätným odkazom potenciálni zákazníci ľahšie dozvedia o vašom produkte alebo vami poskytovanej službe. Pri voľbe PR webu, ktorý má zabezpečiť lepšiu pozíciu v internetových vyhľadávačoch, dbajte na to, aby ste našli tzv. „živé“ respektíve pravidelne udržiavané PR weby. Pretože je oveľa lepšie mať vložených iba niekoľko PR článkov na takom webe, ktorý má silnú autoritu, ako mať veľa PR článkov vložených na PR weboch s nízkou autoritou a relevantnosťou.

Správna voľba PR webu

PR webov je v dnešnej dobe na internete skutočne veľmi veľa, ale mnoho z nich je nekvalitných, pretože nemajú silu odkazové portfólio. Pojem link juice vyjadruje hodnotu, ktorú si internetové stránky posúvajú cez odkazy v rámci linkbuildingovej stratégie. Pri využívaní link juice platí to, že čím je kvalitnejší zdroj z ktorej vedie spätný odkaz, tým je link juice lepší a silnejší. Na základe tohto potom navzájom prepojené weby stúpajú v očiach internetových vyhľadávačoch a v konečnom dôsledku vás potom napr. Google vie zaradiť na popredné pozície vo vyhľadávaní. Tento krok vie výrazne ovplyvniť mieru návštevnosti vášho webu a teda aj vaše následné zisky z propagovaného produktu alebo služby.

PR weby na linkbuilding

Výbornou voľbou je tiež umiestniť svoje PR články aj vo všeobecných magazínoch, ktoré majú viacero kategórií a nevenujú sa výhradne iba jednej téme. Všeobecné magazíny sú tiež efektívne prepojené na tzv. linkbuilding, čo je vlastne získavanie spätných odkazov z internetových stránok na vašu webovú stránku. Kategórií vo všeobecných magazínoch môže byť niekoľko a to napríklad alkohol, oblečenie, bývanie, cestovanie, skladovanie a podobne. Vo väčšine všeobecných magazínoch je aj archív, čiže spätné odkazy sa po určitej dobre nestratia, ale sú vo všeobecných magazínoch umiestnené natrvalo a nepretržite. Takýto silný a efektívny všeobecný magazín pre vás poskytuje aj stránka www.linkbuilding-seo.sk, ktorá sa venuje tomu, aby váš web bol na popredných miestach vo vyhľadávačoch na základe poznatkov z offline a online SEO stratégií.