Pečiatky, produkt každej firmy

Najmä tí, ktorým kancelárska práca nie je vzdialená na to, aby dokázali svoju prácu vykonávať zodpovedne a efektívne používajú široké spektrum predmetov. Rovnako tí, ktorí pracujú v kanceláriách alebo pri svojej činnosti používajú prevažne papiere a doklady ocenia drobných pomocníkov, ktorí im celú ich činnosť značne uľahčia. Týmito pomocníkmi sú pečiatky. Čo vlastne slovo pečiatka v sebe skrýva a na čo slúži? Pečiatky predstavujú zariadenia, ktoré ľuďom pri ich činnosti napomáhajú už dlhé storočia. Sú to zariadenia, ktorých hlavnou úlohou je otláčať text, ktorý je na nich vyrytý. Rovnako, ako vo všetkých oblastiach života, aj v prípade pečiatok ich nájdeme na trhu veľmi veľa. Ich spoločnou funkciou je však efektívne napomáhať tým, ktorí ich vlastnia (môže sa jednať nielen o právnické osoby, ale svoje uplatnenie nájdu aj v prípade fyzických osôb) zefektívniť ich činnosť. Rozvoj pečiatok je úzko spájaný s rozvojom kancelárskych prác. Svoje široké uplatnenie nachádzajú najmä v prípade štátnych inštitúcii a fyzických osôb. Svoje vlastné pečiatky mávajú prekladatelia, špecialisti, notári, ale aj lekári. Pečiatky však používajú aj firmy a fyzické osoby. V tomto prípade platí, že pečiatka je akousi vizitkou toho, kto ju vlastní. Stačí jeden jediný otlačok a človek si dokáže predstaviť, s kým prichádza do styku.

Súvisiaci obrázokHlavným posolstvom pečiatok je uľahčovať a zefektívniť prácu tým, ktorí ich používajú. Pečiatky dokážu vďaka jedinému odtlačku odovzdať všetky potrebné informácie bez toho, aby museli byť vypísané ručne. Pečiatky teda šikovne šetria čas, ktorý môže byť investovaný inde. Tiež šetria aj ruky toho, kto ich používa. Aj keď si možno viacerí pomyslia, že pečiatky sú len určitým rozmarom a nepotrebujú ich, opak je často krát pravdou. Až keď máme tohto šikovného pomocníka v rukách dokážeme oceniť jeho pomoc. Vďaka pečiatkam už vkladanie opakujúcich sa textov alebo obrázkov nemusí byť nočnou morou ale príjemnou činnosťou. Pečiatky sa však nepoužívajú výhradne len na administratívne účely. Ich využitie je rôzne. Pečiatky spolu s firemným logom môžu byť výborným pomocníkom pri budovaní firemného imageu. Ak naši zákazníci budú mať názov a logo našej firmy neustále na očiach, dostane sa aj hlbšie do ich podvedomia. Tento fakt platí najmä v prípade malých spoločností, ktoré nemajú až toľko disponibilných zdrojov určených na propagáciu spoločnosti.

Pečiatky by sa rozhodne mali nachádzať v každej kancelárii. Okrem ich rozličného využitia ich do popredia pretláča aj ich cena – možno tvrdiť, že pečiatky sú jednou z tých lacnejších kancelárskych záležitostí. Keď si však spočítame, koľko krát nám uľahčili našu prácu je ich hodnota nevyčísliteľná.